Grupa Amtra

Grupa Amtra – to grupa kapitałowa powstała z połączenia trzech spółek – Amtra, Nanochem oraz Five Star Polska. Podczas 25 lat działalności osiągnęła pozycję jednego z liderów na krajowym rynku dystrybucji i produkcji wyrobów chemii samochodowej oraz profesjonalnej chemii sprzątającej. Jest generalnym dystrybutorem 20 renomowanych marek z branży motoryzacyjnej. Nie jest hurtownią, ale reprezentantem uznanych na świecie i w Europie producentów, których produkty posiada w swojej ofercie. Większość marek, które tworzą ofertę Amtra to numer 1 lub 2 w swojej kategorii oraz takie, które posiadają unikalne cechy użytkowe, bądź jakościowe. To między innymi: legendarny preparat wielofunkcyjny WD-40; ponadczasowe odświeżacze powietrza WUNDER-BAUM – w kształcie kultowego drzewka; to także dodatki do paliw STP – marka z sukcesami również w sportach motorowych; Turtle Wax – lider innowacji w kosmetyce samochodowej; Permatex – marka z ponad stuletnim doświadczeniem na rynku profesjonalnej chemii samochodowej. Amtra to również producent marek własnych: Moje Auto, Mobiler, Expert+ oraz debiutującej w 2013 r. linii MA Professional skierowanej do profesjonalnych użytkowników – warsztatów i serwisów samochodowych.

W 2011 r. firma Amtra w połączeniu ze spółką Nanochem – utworzyła Grupę Kapitałową Amtra. Dzięki temu nastąpił przepływ wiedzy, technologii, doświadczenia, kapitału – a oferta Amtra wzbogaciła się o kolejną markę CLINEX Nanochem – profesjonalne środki utrzymania czystości przeznaczone do użytkowania w kanale HORECA, w zakładach przemysłowych, handlowych, usługowych, biurach, szkołach, halach etc. Ponadto znaczącą rolę odgrywa w działalności firmy produkcja marek własnych na zlecenie klientów. Oferta Amtra to gwarancja zysku i wysokiej rotacji towarów. Dystrybucja produktów wspierana jest promocjami, a budowanie świadomości marki i wzmacnianie jej pozycji rynkowej – regularnymi akcjami marketingowymi i kampaniami reklamowymi skierowanymi do klienta końcowego.

W 2015 roku Grupa Amtra poszerzona została o spółkę FIVE STAR Polska Sp. z o.o. i ofertę wysokiej klasy akumulatorów kwasowo-ołowiowych samochodowych, która dociera do ponad 1200 punktów detalicznych, stacji paliw – np. STATOIL, sklepów motoryzacyjnych, warsztatów samochodowych i innych. Historia znaku towarowego Five Star związana jest z branżą akumulatorów od ponad 25 lat. Sprzedaż akumulatorów wsparta jest ogromnym doświadczeniem i wiedzą Przedstawicieli Handlowych. FIVE STAR to wysoka jakość usług i elastyczność w doborze sposobów współpracy z odbiorcami. To również pozytywne opinie odbiorców, a także użytkowników naszych akumulatorów, dotyczące ich wysokiej jakości oraz dobrze zorganizowanego systemu obsługi dostaw towaru, serwisu gwarancyjnego na obszarze całego kraju, bez względu na miejsce zakupu akumulatorów. FIVE STAR POLSKA Sp. z o.o. prowadzi dystrybucję produktów również do firm o strukturze sieci ogólnokrajowej. Równocześnie z prowadzoną działalnością dystrybucyjną nowych akumulatorów, jako wprowadzający na rynek nowe akumulatory samochodowe kwasowo-ołowiowe, prowadzimy działalność w zakresie odbioru zużytych akumulatorów od punktów sprzedaży detalicznej.

Oferta Amtra to gwarancja zysku i wysokiej rotacji towarów. Dystrybucja produktów wspierana jest promocjami, a budowanie świadomości marki i wzmacnianie jej pozycji rynkowej – regularnymi akcjami marketingowymi i kampaniami reklamowymi skierowanymi do klienta końcowego. Amtra posiada ogólnopolską sieć handlowców – Kierowników Regionów Sprzedaży oraz merchandiserów, służących klientom fachową wiedzą i doradztwem. Świadczony jest również serwis posprzedażowy, już w punkcie sprzedaży, na półce. Dostawy produktów z oferty Amtra docierają do odbiorców hurtowych w ciągu doby od złożenia zamówienia. Od 2009 roku prężnie działa własne centrum logistyczne – magazyn wysokiego składowania o powierzchni prawie 6.000 m2 z możliwością utworzenia w nim 10.000 miejsc paletowych. Dzięki dedykowanemu systemowi informatycznemu, pracy z wykorzystaniem radioterminali oraz procedur systemu zarządzania jakością ISO 9001, towar wysyłany jest w dowolne miejsce Polski w ciągu 24h, w bliskiej współpracy z wybranym przewoźnikiem i elastyczności w liczbie zamawianych samochodów na dany dzień.

Od 2007 roku Amtra skutecznie rozwija działalność eksportową – przede wszystkim produkcję „private label” oraz eksportową produkcję Moje Auto (MA Professional Car Care), Clinex Nanochem i MA Professional. Na dzień dzisiejszy nasze produkty są obecne na kilkunastu zagranicznych rynkach zbytu.